"Ľahký pôžitok" krmivo pre kone s nadváhou - 15kg

Na sklade u dodávateľa
€28 €23,33 bez DPH
Kategória: Krmivo AGROBS
Hmotnosť: 20 kg

Krmivo Agrobs "Ľahký pôžitok" je diétne krmivo špeciálne vyvinuté pre kone s nadváhou. Je bohaté na vlákninu a s nízkym obsahom škrobov a cukrov. Tým pádom má až o 40 percent menej energie ako ostatné konvenčné krmivá.

Kôň hrá v dnešnej spoločnosti inú rolu ako tomu bolo v minulosti. Jeho fyzická záťaž je omnoho nižšia, napriek tomu je dnes veľa koní stále kŕmených obilím a energetickými krmivami. Počet koní s nadváhou, a následnými zdravotnými problémami ako sú niektoré metabolické poruchy, sa v poslednej dobe dramaticky zvýšil.


Agrobs "Ľahký pôžitok" má vysoký objem štrukturálnej hmoty a tak predlžuje dĺžku kŕmenia. Je tak uspokojená potreba prežúvania a zároveň to má pozitívny vplyv na obrusovanie zubov. Drsná vláknina tiež podporuje lepšie slinenie, čo má zas pozitívny vplyv na trávenie. Zmes kvetov zo slnečnice, ružových kríkov, nevädze a ibišteku poskytuje vítanú zmenu v krmive a dodáva prírodné živiny. 

Zloženie nízkoenergetických tráv, bylín, zeleného ovsa a slamy predurčuje Agrobs "Ľahký pôžitok" ako ideálnu stravu pro obézne kone, kone s ľahkou prácou a kone, ktoré potrebujú nízkoenergetické krmivo.

 

OBSAHUJE
Lúčne trávy a byliny, zelený ovos, slama, zmes kvetov zo slnečnice, ružových kríkov, nevädze a ibišteku.

Doplnok stravy pro kone.
 

DOPORUČENÉ DÁVKOVANIE:

Pro kone v diétnom režime a ľahko pracujúce kone:

Denná dávka 50 – 300 g na 100 kg váhy koňa.

Ako doplnok ku krmivu:

Pre obohatenie krmiva upravte dennú dávku.

1 kg Agrobs "Ľahký pôžitok" nahradí približne 1 kg sena

2 kg Agrobs Lehký požitek nahradí približne 1 kg koncentrovaného krmiva

V prípade potreby môže byť navlhčené vodou.

Späť do obchodu