Lucerna plus 15kg

DOBA DODANIA 4-6 DNI (podľa spôsobu platby)

Lucerna plus je ideálnou kombináciou bavorskej lucerny a mladých výhonkov zeleného ovsa a kombinuje pozitívne vlastnosti oboch krmovín.

Na sklade u dodávateľa
€24,60 €20,50 bez DPH
Kategória: Krmivo AGROBS
Hmotnosť: 20 kg

Lucerna je vo svojej podstate ideálny dodávateľ esenciálnych aminokyselín a minerálnych látok. Zelený ovos patrí do rodu tráv a je zberaný krátko po odkvitnutí (pred tým než sa v zrne začne tvoriť škrob). K zelenému ovsu sú pripisované mnohé pozitívne vlastnosti: stimuluje metabolizmus, reguluje trávenie, posilňuje obranyschopnosť organizmu.

Pre športové a chovné kone je to vysoko kvalitný a zdravý zdroj energie, nevyhnutný nato aby mohli podávať požadovaný výkon. Aj hobby kone potrebujú energiu alebo v určitých fázach života ťažiť z vysoko kvalitnej rastlinnej vlákniny obsiahnuté v Luzerne plus.

Vďaka vyváženej zmesi v pomere 4: 1 (lucerna: zelený ovos) poskytuje Lucerna plus vysoko kvalitnú, teplým vzduchom sušenú hrubú vlákninu vo forme rezanky. Podávaním Lucerna plus môžete znížiť vysoké prídely jadra, ako štrukturálne krmivo zaisťuje optimálny pomer Ca: P (vápnik: fosfor) obsiahnutý v jadrovom krmive, a spĺňa zvýšené požiadavky na vysoko kvalitné aminokyseliny, ktoré sú potrebné napríklad vo fáze budovania svalov. Lucerna plus je vzhľadom k nízkemu obsahu škrobu a cukrov vhodná aj pre citlivé kone a môže byť použitá podľa potreby v každodennom kŕmení koní.

 

Hlavné vlastnosti krmiva:

-Prírodné krmivo pre kone, ktorí potrebujú viac energie - bohaté na hrubú vlákninu

-Bez plesní a prachu

-Bohaté na esenciálne aminokyseliny

-Hrubo texturovaná vláknina

-Bez obsahu aditív, melasy a jadra

-Minimální obsah škrobu a cukru

-Bohaté na prírodné vitamíny a minerály

 

Obsahuje:

Lucerna,zelený ovos, zmes olejov za studena lisovaných (len, Camelina)

 

Odporučná krmná dávka

-Ako prídavok k základnému krmivu - 100 - 500 g na 100 kg váhy koňa

-Ako náhrada jadra - 1,2 kg Luzerne plus - Lucerna plus nahrádza cca 1 kg jadra

Späť do obchodu