PRE ALPIN Aspero - rezanka 20 kg

DOBA DODANIA 4-6 DNI (podľa spôsobu platby)

Základné krmivo pre kone PRE ALPIN Aspero - rezanka, bez plesní a prachu, vhodná pre citlivé, alergické a dýchavičné kone. 

Na sklade u dodávateľa
€27,50 €22,92 bez DPH
Kategória: Krmivo AGROBS
Hmotnosť: 20 kg

Rezanka s hrubou štruktúrou má pozitívny vplyv na zažívanie, pretože podporuje žuvanie. AGROBS využil týchto znalostí v neposlednom rade aj pre možnosť pôsobenie proti rozsiahlemu prekrmovania koní jadrom a tým vzniknutým problémom.

PRE ALPIN Aspero – rezanka sa skladá z viac ako 60 druhov rôznych lúčnych tráv a bylín z bavorských Álp, ktoré sa zberajú v pravý čas a sú sušené v modernom teplovzdušnom zariadení. Venujeme špeciálnu pozornosť správnej dĺžke rezanky, aby sme vyrobili perfektne štruktúrované krmivo, ktoré je unikátne vo svojej univerzálnosti použitia.


Starostlivé spracovanie zaisťuje, že PRE ALPIN Aspero – rezanka, ako všetky produkty PRE ALPIN, je bohaté na životne dôležité živiny, bez prachu a plesní, a poskytuje tak vysoko kvalitné a čistú alternatívu sena alebo siláže. Ako vysoko energetické štruktúrované krmivo môže byť použité ako zdroj energie s nízkym obsahom škrobu a cukru, a nahradiť tak koncentrovaná krmiva.

 Viac než 60 druhov rôznych divokých bylín a tráv

• Bez prachu a plesní
• Hrubo tvarovaná vlákna
• Nelisované
• Nízky obsah škrobu a fruktanov
• Bez melasy
 

OBSAHUJE

traviny a byliny, zmes olejov za studena lisovaných (len, Camelina)

 

MOŽNOSTI POUŽITÍ

 • Ako základné kŕmenie (100% náhrada sena)
 • Ako prídavok/vylepšenie k senu alebo pastve
 • Pre kone citlivé na prach
 • Ako náhrada alebo prídavok ku koncentrovanému krmeniu
 • Pre kone, ktoré sú veľmi temperamentné alebo ľahko vzrušitelné

Aspero obsahuje hlavne pomaly stráviteľné uhlovodány. Uvolňuje energiu pomaly a zaisťuje tak, že sa zbytočne nezvyšuje nervozita a vzrušiteľnost.

 • Pre kone, ktoré potrebujú veľa energie a dostávajú veľké množstvo koncentrovaného krmiva, rovnako tak pre kone s tendenciou k prekysleniu. 

Vďaka vysokému obsahu energie PRE ALPIN Aspero - rezanka môže nahradiť jadro a uľaví tak koňom od veľkého množstva škrobu a pomôže odstrániť prekyslenie.

 • Pre kone, ktoré majú diétu s nízkym obsahom škrobov a cukrov

PRE ALPIN Aspero - rezanka obsahuje iba trávu a byliny, ktoré boli usušené teplým vzduchom + 2% za studena lisovaného ľanového oleja. Žiadne jadro, melasa atď. Veľmi starostlivo tiež dbáme na nízky obsah fruktan. Prekŕmený fruktan spôsobuje závažné zdravotné problémy ako je laminitída, koliky, vredy hrubého čreva. (Ako fruktan sú označované vo vode rozpustné polyméry fruktózy, čo je monosacharid známy tiež ako ovocný cukor, teda najrozšírenejšie a najsladšie prírodný cukor. Sú to buď oligosacharidy, alebo aj polysacharidy, ale v porovnaní so škroby majú nízky stupeň polymerizácie, väčšinou do 50 cukrových jednotiek).

 
 • Pre spomalenie kŕmenia

Pre kone a poníky, ktoré dostávajú len malý objem potravy do žľabu. keď zmiešame PRE ALPIN Aspero - rezanka s kŕmením, tak vďaka jeho objemu zvýšime objem potravy v žľabe.

Pre kone, ktoré hltajú.

V prípade nervozity a nespokojnosti s množstvom potravy.

 • Pre stimuláciu slinenia

Drsná štruktúra rezanky núti koňa žrať pomalšie a viac zvlhčovať potravu slinami, čo má veľmi pozitívny vplyv na trávenie. Zároveň to tiež pomáha k rovnomernému obrusovaniu zubov a uspokojuje potrebu prežúvania. Netrpezlivosť a nespokojnosť týkajúca sa objemu potravy je preč.

 

DOPORUČENÁ KŔMNA DÁVKA

 • Ako náhrada základného krmiva: denne 1,2 – 1,5 kg na 100 kg váhy koňa denne
 • Ako prídavok k dennému krmivu: upravte množstvo vzhľadom k objemu základného krmiva, 1 kg PRE ALPIN Aspero – rezanka nahradzuje 1 kg sena. Ak je treba, môžete navlhčiť vodou
 • Ako náhrada jadra: 1,2 kg PRE ALPIN Aspero – rezanka nahradzuje cca 1 kg jadra.

 

ZLOŽENIE (analyzované)

Hrubý proteín

7,20 %

Zinok

27,00 mg/kg

praec. strav. hr. proteín

3,00 %

Mangán

89,00 mg/kg

Hrubé oleje a tuky

2,90 %

Meď

7,40 mg/kg

Hrubá vláknina

28,60 %

Selén

0,04 mg/kg

Hrubý popol

4,50 %

 

 

Vápnik

0,40 %

Škrob

<0,02 %

Fosfor

0,25 %

Cukor

9,51 %

Horčík

0,18 %

Fruktány

6,47 %

 

Chlorid

0,36 %

 

 

 

Sodík

0,03 %

Stráviteľná energia (podla GfE 2003)

8,37 DE MJ/kg

 

Draslík

1,62 %

Metabolizovatelná energia (podla GfE 2014)

7,20 ME MJ/ kg

 

Síra

0,14 %

 

 

 

11/2017

Analyzované hodnoty sú nativného pôvodu.

Späť do obchodu